Inspiracje

Betonowe ściany już od dawna utrzymują się w czołówce najbardziej popularnych trendów w architekturze. Miłośnicy projektowania wnętrz mają do dyspozycji szeroką gamę kolorystyczną powierzchni betonowych, z którą mogą tworzyć nieskończenie wiele koncepcji. Odcienie szarości doskonale sprawdzą się w industrialnych jak i bardzo nowoczesnych salonach, holach czy łazienkach. Dekory w odcieniach bieli, beżu czy brązu znajdą zastosowanie w klasycznych, bardziej przytulnych projektach, zarówno tych klasycznych jak i nowoczesnych.

Marmur na ścianach kojarzy się z elegancją wnętrza. Obecnie ma on zastosowanie nie tylko w klasycznych wnętrzach, ale również tych nowoczesnych. W zależności od intensywności użylenia oraz kolorystyki można go łączyć z różnymi dodatkami w kolorach złota, czerni, czy srebra. W zależności od kombinacji uzyskujemy wybrany styl wnętrza. Czarne lub szare powierzchnie z jasnym użyleniem będą doskonałym uzupełnieniem dla jasnych ścian tworząc nowoczesny design. Uniwersalne biele i ponadczasowe beże stworzą przytulne a zarazem eleganckie wnętrza.

Wysoki połysk marmurowych dekorów na ścianie emanuje luksusem i jednocześnie elegancją. Sprawdza się we wszystkich rodzajach pomieszczeń, ale najczęściej stosowany jest w łazienkach, holach i salonach. Często projektowany jest jako pojedynczy element ściany i służy jako piękna dekoracja wnętrza. Czarne powierzchnie z intensywnym użyleniem w kolorze złota zaspokoją oczekiwania najbardziej wymagających projektów, natomiast stonowane beże szarości czy biele odnajdą swoje miejsce w każdym stylu projektowanego wnętrza.

Kamień na ścianie nie zawsze sprawia wrażenie surowego wnętrza. Jest on tylko tłem lub elementem całości pomieszczenia. W zależności od wybranego odcieniu i struktury, można dopasować stylistykę mebli i pozostałego wyposażenia, tak żeby osiągnąć wymarzony projekt. Z pewnością powierzchnie kamienne są bardzo eleganckie, a zarazem bardzo łatwe w utrzymaniu. Kamień nie tylko dobrze odnajdzie się w holu czy łazience. Może również zagrać rolę główną na ścianie w salonie i stanowić piękne tło całego wystroju.